sp_starekurowo@poczta.onet.pl | 957615011

  • Home
  • Blog
  • Ala w Młodzieżowej Akademii Komunikacji

Ala w Młodzieżowej Akademii Komunikacji

W czerwcu 2017 roku Alicja Głowacka – uczennica klasy II gimnazjum wzięła udział w konkursie Mam talent dziennikarski w ramach projektu Młodzieżowa Akademia Komunikacji realizowanego przez Stowarzyszenie LGD Brama Lubuska.
Nakręciła film dotyczący Skansenu Fortyfikacyjnego w Czerwieńsku. Została zakwalifikowana do II etapu, podczas którego zaprezentowała swoją pracę. Komisja oceniła pozytywnie wystąpienie Ali i znalazła się ona wśród 129 laureatów, a to otworzyło jej drogę do wakacyjnego wyjazdu na polsko-czeskie warsztaty dziennikarskie. Trwały one trzy tygodnie. Zajęcia zaczęły się w województwie zachodniopomorskim, w Czaplinku, warsztatami filmowymi, z kolei młodzi dziennikarze pojechali do województwa morawsko-śląskiego w Czechach, aby zgłębić tajniki multimedialne w Internecie i zwiedzić Opawę. Ostatni tydzień młodzież spędziła w województwie lubuskim w miejscowości Gryżyna na warsztatach radiowych i fotograficznych.
Zajęcia zaczęły się w województwie zachodniopomorskim, w Czaplinku, warsztatami filmowymi, z kolei młodzi dziennikarze pojechali do województwa morawsko-śląskiego w Czechach, aby zgłębić tajniki multimedialne w Internecie i zwiedzić Opawę. Ostatni tydzień młodzież spędziła w województwie lubuskim w miejscowości Gryżyna na warsztatach radiowych i fotograficznych.Zajęcia zaczęły się w województwie zachodniopomorskim, w Czaplinku, warsztatami filmowymi, z kolei młodzi dziennikarze pojechali do województwa morawsko-śląskiego w Czechach, aby zgłębić tajniki multimedialne w Internecie i zwiedzić Opawę. Ostatni tydzień młodzież spędziła w województwie lubuskim w miejscowości Gryżyna na warsztatach radiowych i fotograficznych.
Obecnie Alicja jest już trzecioklasistką i kontynuuje pracę nad projektem. 15 listopada odbędzie się jego prezentacja na terenie szkoły z udziałem pani Patrycji Świątek.

Opinia Ali: „Pragnę z całego serca zachęcić wszystkich do brania udziału w różnych konkursach. Dzięki nim możemy rozwijać swoje pasje, podwyższać stan wiedzy na dany temat oraz podróżować. Nie zapominajmy, że możemy też spotkać cudownych ludzi, poznać różne kultury oraz historie odwiedzanych miejsc”.


Wywiad z Alicją Głowacką stworzony na konkurs